سرعت اینترنت خودرا با چندتا کلیک بالا ببرید!!!!!!!!!!!!!
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، خوش آمدید به سایت من . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سایت ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياري کنید.
تبلیغات
.
بروزباش
هرآنچه که شمادوست دارین دربروزباش
بروزباش
www.malasfarham.loxblog.com
بروزباش
لطــــــفا از دیگرصــــفحــــات و مــــطالـــب وب نــیز دیــدن فرمایید

https://telegram.me/taramod

https://telegram.me/taramod

https://www.instagram.com/zibayi_taramod

https://www.instagram.com/zibayi_taramod

کـانـال ایستگاه تغیـــــیر بـاورهـــا راهــــــــــی بســـوی موفقیـــت
بازدید : 91986
نویسنده : فرهام

 

 

کلید اصلی بهبود سیگنال شبکه‌ی بی سیم شما، قرار گرفتن روتر در موقعیت مکانی درست، با توجه به موانع است.

به گزارش گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ یکی از مشکلات عمده تمامی کاربران شبکه در هنگام استفاده از اینترنت بی‌سیم یا وایرلس، دسترسی همزمان به هر دو فاکتور سرعت و برد بالای وای‌فای است که معمولا هیچ‌گاه در کنار یکدیگر جمع نمي‌شوند و در اغلب موارد یکی از این دو در حین استفاده‌های روزمره فدای دیگری می‌شود.

همه کسانی که در خانه به صورت بی‌سیم از اینترنت استفاده می کنند، تا کنون تجربه کرده اند که گاهی سرعت شبکه واقعا کند و آزار دهنده می شود. اگر شما هم این موقعیت را تجربه کرده باشید، احتمالا دست به کارهای گوناگونی زده اید و حتی شیوه ها و مکان های خاص نشستن یا قرار دادن مودم بیسیم را هم امتحان کرده‌اید.این مشکل البته به میزان زیادی به محل قرارگیری روتر وای‌فای، توان آنتن و نوع طراحی ساختمان محل استفاده بستگی داشته و با استفاده از یک آنتن قوی و تغییر مکان روتر به بهینه‌ترین جایگاه ممکن، تا حدودی بهبود می‌یابد، اما تقویت آنتن معمولا کم‌‌هزینه نیست و یافتن بهینه‌ترین مکان برای نصب مودم نیز در تخصص کاربران معمول نخواهد بود. در ادامه چند روش کاربردی برای تقویت سیگنال را به شما آموزش می دهیم.


کانال را تغییر دهید

با تلویزیون‌ کاری نداشته باشید، کانال ارتباط وای‌فای را تغییر دهید. تمامی روترها از کانال‌های پیش‌فرضی برای ارتباط بی‌سیم استفاده می‌‌کنند. این کانال‌ها با اینکه در اغلب موارد بهترین انتخاب محسوب می‌شوند، اما در پاره‌ای از مواقع تغییر آنها به خلوت‌ترین کانال تاثیر محسوسی در سرعت و برد بر جای می‌گذارد. برنامه‌های متعددی برای شناسایی کانال خلوت شبکه وجود دارد که Inssider یکی از آنها به حساب می‌آيد. از جمله کانال‌های معمول کارکرد روترها در باند فرکانسی 4/2 گیگاهرتز می‌توان به کانال‌های 1، 6 و 11 اشاره کرد.

آپدیت فیرم‌ویر

آپگرید نرم‌افزار داخلی یا فیرم‌ویر دستگاه یکی از کاربردی‌ترین راه‌حل‌های ارتقاي سرعت و برد وایرلس به حساب می‌آید. روترهای پیشرفته بیزینسی معمولا اعلانی برای در دسترس قرارگرفتن فیرم‌ویر جدید برای دانلود و نصب در اختیار کاربران قرار می‌دهند، اما در مورد نمونه‌های خانگی این دیوایس‌ها وظیفه جست‌وجوی دستی این آپدیت بر عهده خود کاربران خواهد بود. برای انجام این آپدیت معمولا بخش جداگانه‌ای در منو در دسترس قرار دارد و خود آپدیت را نیز می‌توان از سایت شرکت سازنده دریافت کرد.

آپدیت سخت‌افزار کامپیوتر

همانند آپگرید نرم‌افزار داخلی در روتر یا مودم، در آن‌ سوی اتصال یعنی در سمت کاربران نیز ارتقاي کارت شبکه وایرلس در PC و لپ‌تاپ می‌تواند در افزایش سرعت تاثیر ویژه‌ای برجای بگذارد؛ چراکه پروسه دریافت سرعت بالاتر نه‌‌تنها از سوی فرستنده بلکه از سوي گیرنده نیز به مجموعه شبکه دیکته می‌شود. برای انجام این ارتقا در ویندوز با مراجعه به کنترل‌پنل، بخش Devive manager و سپس یافتن نام و مدل دقیق آداپتور شبکه، فایل آپگرید آن را از سایت سازنده لپ‌تاپ یا سازنده قطعه در PC می‌توان دانلود کرد.

تقویت مودم های وایرلس


جابه‌جایی روتر

همان‌طور که در ابتدا نیز اشاره شد، محل روتر تاثیر ویژه‌ای در میزان گیرنده‌ای و برد اتصال وایرلس داشته و تعیین جایگاه بهینه، بسیاری از مشکلات معمول در این زمینه را برطرف می‌کند. در این شرایط در صورت استفاده از مودم و روتر جداگانه‌ لزومی به نزدیکی این دو دستگاه از یکدیگر نبوده و برای بهبود پوشش می‌توان با استفاده از کابل معمول، شبکه روتر را در مکان دلخواه برای دریافت بهتر سیگنال مستقر کرد. بهترین مکان برای روتر، مرکزی‌ترین نقطه ساختمان و به‌دور از موانع فیزیکی، به‌خصوص چوبی است.

با توجه به نگرشی از چشم بنگاه املاک واقعی، سه اصل مهم در جایگذاری و پوشش دهی شبکه های بی سیم اول مکان، دوم مکان، و سوم هم مکان آن است. البته میخواهیم در مورد محل اکسس پوینت ( نقطه دسترسی ) بی سیم ( AP ) صحبت کنیم. در اغلب موارد، AP های بی سیم و روتر در قطعه ای از دستگاه ها ، یکسان هستند. برای به دست آوردن بهترین نتیجه در جهت پوشش حداکثری، AP بی سیم خود را در یک محلی که نزدیکترین نقطه به مرکز خانه شما میتواند باشد، راه اندازی کنید. با قرار ددن AP بی سیم در قفسه ای محصور نشده یعنی گنجه ای که سر بسته نباشد به جای اینکه آن را بر روی زمین قرار دهید، دامنه آنتن را گسترش دهید. این امر به ویژه اگر شما در یک خانه چند طبقه زندگی میکنید بسیار مهم و حیاطی است.

هر چند تعداد دیوار ها ، طبقه ها ، و موانع دیگر بین آن و دستگاه های سرویس گیرنده کمتر باشد مسلما بهتر است، بنابراین سعی کنید از قرار دادن AP بی سیم تان در زیر زمین جلوگیری کنید. موانعی مانند دیوار سنگ تراشی شده ، لوازم خانگی بزرگ ( یخچال فریزر) ، و کابینت فلزی همه در محدوده AP بی سیم شما تجاوز میکنند و اختلال ایجاد خواهد شد.

برای این کار لازم است که نقشه ای کلی از محیط مورد نظر داشته باشید و بر اساس آن تمامی موانع را برای پخش سیگنال مد نظر داشته باشد.

استفاده از یک روتر دیگر

از جمله منطقی‌ترین راه‌حل‌های افزایش برد اتصال وای‌فای در مکان‌های وسیع و گسترده، استفاده از تعداد دلخواه روتر دیگر است. به این منظور باید پورت LAN روتر دوم را به پورت LAN‌ روتر اول متصل کرد. در این حالت در صورت اختصاص آدرس 192.168.0.1 و نت‌ماسک 255.255.255.0 آدرس روتر دوم با خاموش‌کردن DHCP باید در همان رده یعنی به عنوان مثال 192.168.0.2 و با همان نت‌ماسک تعریف شود. استفاده از SSID ‌مشترک دیگر نکته مهم این تنظیم است. روترهای جدید برای تسهیل این فرایند به گزینه‌های جدیدی همچونrepeater mode مجهزند.

تقویت مودم های وایرلس


ارتقاي آنتن

در حال حاضر بسیاری از روترهای معمول کلاسn.11 از آنتن‌های داخلی استفاده می‌کنند، اما هنوز به نمونه‌های متعددی با امکان نصب آنتن خارجی می‌توان اشاره کرد. توان اسمی آنتن با واحد db سنجیده می‌شود که با ارتقاي این رقم ضمن افزایش توان، میزان برد اتصال وایرلس نیز طبیعتا افزایش پیدا می‌کند. استفاده از یک آنتن با توان 10db یا بیشتر در اکثر محیط‌های داخلی با موانع فراوان می‌تواند مشکلات کاربران در زمینه افزایش برد را مرتفع سازد.

روتر جدید

روترهای قدیمی با استانداردهاي g.11 همچنان توسط بسیاری از کاربران مورد استفاده قرار می‌گیرند. با ارتقاي مودم به نمونه‌های جدیدتر مبتنی بر n.11 در سرعت، دوام و برد اتصال وای‌فای ارتقاي مشخصی صورت می‌گیرد. استاندارد n.11 نیز به‌تازگی جایگزین نسخه جدیدترac.11 شده و بسیاری از گجت‌های جدید از لپ‌تاپ و PC‌ تا تبلت‌ها و گوشی‌های موبایل از این استاندارد پشتیبانی می‌کنند. استفاده از روترهای جدید حاضر در این کلاس تاثیر ویژه‌ای در کانکشن وایرلس کاربران برجای می‌گذارند.

استفاده از ابزارهای یکسان

ناگفته پیدا است که روترهای همسان شبکه فارغ از برند و شرکت سازنده همگی با یکدیگر منطبق هستند و امکان استفاده از آنها با آداپتورهای مختلف PC و لپ‌تاپ وجود دارد، اما طبق یک قانون نانوشته، روترهای یک شرکت مشخص با آداپتورهای همان برند معمولا همسانی بیشتری داشته و با به‌کارگیری به‌عنوان مثال روتر و آداپتور Cisco در کنار یکدیگر به نتیجه بهتری می‌توان دست یافت. این راه‌حل البته با توجه به هزینه بالای تغییر تجهیزات، برای کاربران خانگی چندان توصیه نمی‌شود.

آنتن های یک سویه و آنتن های چند سویه

این نکته از نکاتی است که به هنگام خرید مودم باید به آن دقت کنید. تفاوت آنتن های چند سویه با آنتن های یک سویه در آن است که نوع اول ، سیگنال را در همه جهات ممکن پخش میکنند. در نتیجه گاهی این سیگنالها به جهتی که نیاز نیست رفته و در مواقع هرز میروند.

تقویت مودم های وایرلس


اما آنتن های یک سویه سیگنال را تنها در یک جهت خاص پخش میکنند که در نتیجه هم سرعت و هم کیفیت آن به دلیل ممانعت از هرز رفتن سیگنال ، مناسب است که حتی در برخی موارد با کاربرد Repeater ها جهت تقویت سیگنال میتوان کیفیت بهتری را نیز انتظار داشت.

استفاده از ورق‌های آلومینیومی

بیشتر روترها روی خود یک آنتن دارند که اطلاعات و سیگنال ها را به همه جهت ها ارسال می کنند، درست همانند یک لامپ معمولی که نور را پخش می کند. در صورتی که از دستگاه روتر خود در مرکز خانه خود استفاده می کنید، این ویژگی می تواند خیلی مفید باشد، اما اگر روتر شما در گوشه ای از خانه قرار دارد، می توانید با استفاده از یک ورق آلومینیومی و حتی یک قوطی نوشابه باز شده به صورت ورقه بین دیوار و دستگاه روتر خود از هدر رفتن سیگنال ها جلوگیری کنید و آنها را دوباره به سمت محدوده کاری خود برگردانید. البته اگر می خواهید بهترین نتیجه را از این ترفند بگیرید، بهتر است کمی روی حالت ورق آلومینیومی در پشت روتر کار کنید و با انتخاب شکل های مختلف به بهترین حالت ممکن دست یابید.

 


امید وارم همیشه ملس باشین

:: موضوعات مرتبط: دانلود نرم افزاروبازی-کامپیوتر-وگوشی»وآموزش , به سادگی Wi Fi خود را قدرتمند کنید! , ,
:: برچسب‌ها: سرعت اینترنت را بالا ببرید ,مطالب مرتبط با این پست
.
نرم افزار چت و مسنجر پالتاک - PalTalk Messenger 11.4
دانلود جدیدترین نسخه نرم افزار محبوب چت و پیامک رایگان بی تاک BeeTalk v1.4.3 برای اندروید و v1.2.36 برای ios
دانلود جدیدترین نسخه مسنجر واتس آپ برای اندروید و برای ios و برای ویندوزفون و برای سیمبین و نسخه جاوا
دانلود نرم افزار مشاهده شبکه های تلویزیونی و رادیویی سراسری و استانی Simaye Hamrah v2.8.0 برای اندروید
دانلود پیشرفته ترین نرم افزار انیمیشن و مدل سازی سه بعدی Autodesk Maya 2015 x64 + SP2
نرم افزار طراحی، ویرایش، و ایجاد تغییر دلخواه در فونت های ویندوز - Fontographer 5.1
نرم افزار مدیریت فونت - Typograf v5
گلچین فونت های زیبای عمومی - Popular Fonts Collection
فونت زیبای فارسی کرشمه
فونت نستعلیق - Nastaliq Font
مجموعه فونت های کمپانی ادوبی - Adobe Font Collection
نرم افزار طراحی فونت - Fontographer 5.2
نرم افزار حرفه ای طراحی فونت - High Logic Font Creator Pro 7.5
دانلود براش فتوشاپ Kaleidoscope Brushes
استایل فتوشاپ برای طراحان Bullzdigger Style Metal
همین حالا۲۰ سال آینده ببینید!!
آموزش ساخت هلیکوپتر کوچک مدل
دانلود Hay Day 1.19.88 بازی انلاین مزرعه داری 4.0.3
دانلود Samsung Smart View 2.0 v1.0.13 کنترل تلویزیون های هوشمند اندروید 4 به بالا
دانلود TheEndApp PRO v3.04 بازی پرش از موانع 2.3+
دانلود بازی نگهبان تیره برای اندروید Dark Guardians v1.0
دانلود بازی حمله انسان های زنده شده برای اندروید Zombie Assault:Sniper v1.04
دانلود Trial Frontier v1.0.0 بازی موتور سواری نهایت کوشش اندروید 2.3.3 یا بالاتر
دانلود Kii Keyboard v1.2.22r7 کیبرد جدید و فارسی 2.1+
دانلود بازی تنیس روی میز برای اندروید Table Tennis v1.7
دانلود Zombie Derby v1.1.11 بازی رانندگی در بین زامبی ها 2.3+
نرم افزار بانک کتاب فارسی (مخصوص کتابخانه ها و کتابفروشیها)
با خبر شدن از آخرین رویدادهای هواشناسی
دیوان حافظ شیرازی
برنامه تقویم فارسی دسکتاپ
نرم افزاری برای ساخت و تبدیل زنگ موبایل
Xingtone Ringtone Maker v4.2.18
تبدیل مقیاس های مختلف به یکدیگر
*نرم افزاری برای ا رتباط موبایل با رایانه
شبکه بندی یک شبکه محلی به طور کامل
تفاوت سیستم عامل ها-32 بیتی با 64 بیتی
نرم افزار ویرایش خنده دار عکس صورت در اندروید - Photo Warp 1.2 Android
download the free game Jigsaw Tour. New York _ دانلود بازی پازل سفر. در نیویورک
download the free game Farm Craft 2 _ دانلود بازی زیبای مزرعه کرافت 2
download the free game Superbike Racers _ دانلود بازی باشگاه موتور سیکلت
دانلود بازی خواستن رمز و راز2 _ download the free game Mystery ville 2
download the free game My Kingdom for the Princess II _ دانلود بازی پادشاهی من برای پرنسس II
download the free game Jigsaw Tour. London _دانلود بازی پازل سفر لندن
download the free game crazy-racers _ دانلود بازی رایگان کرازی ریسر
دانلود سیستم عامل اندروید روی ویژوال باکس !
دانلود نرم افزار ویژوال باکس (داشتن چند سیستم عامل در کنار هم)
وقتی 46 با 45 مساوی شود !!!
دانلود یک برنامه که خودم ساختم !
دانلود نسخه جدید مرورگر فایر فاکس یا موزیلا برای تمام سیستم ها
حل مشکل مخفی بودن فایلها و دایرکتوری ها پس از پاکسازی یک ویروسمی توانید دیدگاه خود را بنویسید

<-CommentGAvator->
موبینا در تاریخ : 1394/8/13/3 - - گفته است :
عالیییییییییییییییییی بود فول لایککککککککککککککک

<-CommentGAvator->
حمید رضا در تاریخ : 1394/8/13/3 - - گفته است :
فو قالعاده عالی ومفید وکارایی لایککککککککککککک ومرسی از وب خوبتون


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: